گروه وکلای پارسیان را در گوگل محبوب کنید

معاون باشگاه استقلال: كمیته انضباطی درصدد تعطیلی لیگ برتر فوتبال است

 

 

 

محسن بزرگی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: به نظر می رسد اعضای كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و در راس آن اسماعیل حسن زاده از صدور رای های مكرر برای تیم های مختلف خسته شده وقصد دارند برای خلاصی از این وضعیت لیگ برتر را تعطیل كنند! 
كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال روز چهارشنبه هشتم خرداد ماه، ۴۴ باشگاه فعال فوتبال كشور از جمله نیمی از۱۶تیم حاضر در سیزدهمین دوره لیگ برتر شامل استقلال، پرسپولیس و راه آهن تهران، تراكتورسازی تبریز، سایپا البرز، صبای قم و مس كرمان به همراه ذوب آهن اصفهان و پاس همدان (كه یكی از آنها در لیگ سیزدهم حاضر می شود) را به سبب بدهی های مالی از دریافت هرگونه خدمات فوتبال محروم كرد. 
طبق اعلام كمیته انضباطی، تیم های یاد شده در زمان نقل و انتقالات فصل جاری از دریافت هرگونه خدمات فوتبال محروم هستند و تا زمانی كه نسبت به كسب رضایت شاكیان اقدام نكرده اند، محرومیت ها به قوت خود باقی است. 
معاون حقوقی باشگاه استقلال با بیان اینكه جلب رضایت تمامی شاكیان توسط باشگاه ها محال به نظر می رسد، گفت: با این اوصاف باید برگزاری سیزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران را از اكنون منتفی بدانیم. 
بزرگی افزود: رییس كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از دوستان ما است و برای او احترام قایل هستیم اما خودش هم می داند كه تعلیق باشگاه های دولتی از سوی نهادی غیر دولتی مانند فدراسیون فوتبال با موازین كشورمان سازگار نیست. 
معاون حقوقی باشگاه استقلال در خصوص گلایه های شدید بازیكنان تیم فوتبال استقلال در رسانه ها درباره پرداخت نشدن مطالبتشان گفت: بازیكنان باید به آیین نامه انضباطی باشگاه پایبند باشند، چرا كه تخلف از آیین نامه می تواند تبعات سنگینی برای آنان داشته باشد. 
بزرگی با اشاره به آیین نامه ۴۸ ماده ای انضباطی باشگاه استقلال افزود: اعضای تیم فوتبال استقلال در قرارداد خود مكلف به رعایت آیین نامه انضباطی باشگاه می شوند و در صورت تخلف از آن با جرایم مختلف رو به رو خواهند شد. 
وی ادامه داد: در ماده ۳۵ آیین نامه انضباطی باشگاه استقلال به صراحت اعلام شده كه بازیكنان، كادر فنی و كادر پزشكی بدون اجازه باشگاه حق مصاحبه با رسانه ها را ندارند و متخلفان تا ۵۰ میلیون ریال جریمه خواهند شد. 
وی خاطر نشان كرد: سیاست باشگاه استقلال تاكنون ورود نكردن به این موضوع و پرهیز از ایجاد تنش بوده است، اما بازیكنان باید توجه داشته باشند كه نباید مصاحبه هایی بر خلاف مصالح باشگاه انجام دهند. 
دبیر كمیته انضباطی باشگاه استقلال با بیان اینكه این كمیته فقط پس از ارایه گزارش تخلف از سوی مسوولان وارد عمل می شود، گفت: در صورتی كه یكی از مسوولان تیم فوتبال یا باشگاه استقلال گزارش تخلفی به كمیته انضباطی ارجاع دهد به طور حتم با قاطعیت رسیدگی خواهیم كرد. 
بزرگی با اشاره به انجام دو مكاتبه با كنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در خصوص جرایم ۵ و ۱۵ هزار دلاری تیم استقلال در دیدار مقابل تیم های العین امارات و الهلال عربستان در لیگ قهرمانان آسیا گفت: از AFC خواسته ایم متن كامل رای های صادره و مداركی كه سبب اعمال این جرایم شده است را برای باشگاه ارسال كنند تا پس از بررسی آنها در خصوص اعتراض به كمیته استیناف تصمیم بگیریم.